ul. Mickiewicza 81 37-300 Leżajsk

17 242 60 22

502 221 652; 537 199 066

17 242 60 22


Czy warto inwestować w nieruchomości?

2013-06-24

Jedną z możliwości inwestowania, czyli lokowania wolnych środków pieniężnych jest inwestowanie w nieruchomości.

Zdaniem Polaków nieruchomości są najpewniejszą, obok złota formą lokaty kapitału. Przed zakupem nieruchomości musimy zadać sobie kilka pytań: Co najlepiej się sprzedaje, w jakim mieście zdecydować się na zakup np. lokalu biurowego, a w jakim warto inwestować w nieruchomości mieszkaniowe. Stare i czasem wyśmiewane przekonanie, że ziemia nie traci nigdy na wartości, okazuje się, że ciągle jest prawdą.

Inwestowanie w nieruchomości posiada swoje zalety ale i wady. Zaletą jest przede wszystkim bezpieczeństwo inwestycji oraz zyski jakie można osiągnąć z tej inwestycji, np. poprzez wynajem.

Wadą inwestowania w nieruchomości jest: długookresowość inwestycji, niepodzielność nieruchomości oraz konieczność zarządzania nieruchomością.

O tym, czy warto dzisiaj inwestować w nieruchomości możemy usłyszeć głosy zarówno za, jak i przeciw. Niektórzy analitycy przekonują, że warto kupić mieszkanie, które przeznaczymy pod wynajem, a inni twierdzą, że z decyzja lepiej się wstrzymać, co podpierają przekonaniem, że nieruchomości będą tanieć. Jest to jednak mało prawdopodobne, a coraz większe obostrzenia w udzielaniu kredytów sprawią, że więcej osób będzie chciało wynajmować powierzchnie mieszkalne. Poza tym, jeśli mamy już zgromadzony kapitał, to nie warto wstrzymywać się z decyzją kilka kolejnych lat, gdyż niektórych wydarzeń światowych nie sposób przewidzieć. Warto zastanowić się i rozważyć również inwestycje w nieruchomości komercyjne, choć w tym przypadku musimy bardzo dobrze poznać perspektywy rozwojowe miasta. Nie warto inwestować w nieruchomości biurowe tam, gdzie gospodarka się nie rozwija

 

Doradca i pośrednik rynku nieruchomości

Anna Bartoszek-Kuźniar